Sister Body mají novou kazetu Star / Red

Sister Body mají novou kazetu Star / Red

Sister Body / Head in Body, duo vycházející z pražské post-noisové scény, vydává kazetu Star / Red na baltimorském labelu Spleencoffin. Kdysi syrový zvuk se nechal úplně pohltit ozvěnami, texty pěti skladeb pak pojednávají o tom, jaké to je být hvězdou, o noční jízdě autem, nebo o zlém snu, který na sebe bere podobu černého psa.

Projekt Head in Body vznikl na přelomu let 2007 a 2008 jako programově sólový, rané koncerty byly striktně v masce a vyznačovaly se vysokou mírou rozpačitosti. Zvuk na první desce (2008, KLaNGundKRaCH) hledal inspiraci v noisové heterogennosti a izolacionismu, místy docházel až k svého druhu stísněnému tranzu. Po EP Not So Empty (2010, tamtéž), na němž se už podílela Miss Camilla (aka My Sister Is Pregnant), se duo uchýlilo k občasné koncertní aktivitě, včetně evropského mini-tour po boku No Pavarotti. Paralelně vznikala série textů-manifestů pro časopis A2 na téma diska před zrcadlem, masky v hudbě nebo delaye u Suicide, které do jisté míry odrážely a komentovaly vlastní tvorbu.

Hudba Sister Body, která vychází na kazetě Star / Red, zní jako z mlhy a je více méně tvořená z ozvěn. I když rytmický puls je vždy určující a může odkazovat k taneční elektronice, veškerá euforie se stáhla do vnitřního prostoru ovládaného gesty smutku nebo patosu, jejich vzájemnými odlesky a zrcadlením. Elsa Aids, jedna z múz projektu, o albu říká: “Ocitáme se ve vhodné metafoře hudby, nad kterou se disko-koule otáčí jako enigma křišťálové lebky – protože nám znemožňuje tančit spolu – a jejímž prostřednictvím nakonec do tance usneme. Teorií je tedy bezbolestnost, tišící prostředky, uspokojivost. Jejím výrazem chvění, rychlá série nedorozumění, modřina investovaná jako trademark.“

Limitovaná kazeta (100 ks) vychází na baltimorském diy labelu Spleencoffin, který stojí mj. za zajímavou 3CD kompilací Ladys in Noiz z roku 2008, nahrávkami Marlo Eggplant, Opéra Mort, Rosemary Crust či Form a Log.

Tracklist:

a1. Star

a2. Red

b1. Dub for happy soul

b2. Cadillac (On the way to the hospital)

b3. Dreamkiller

 

AUDIO

http://plastika.bandcamp.com/

VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=Uqsdb8LFTvg

TEXT

http://www.advojka.cz/archiv/2011/8/be-my-delay

ODKAZY

http://klangundkrach.net/sleepyhead

http://spleencoffin.com