[K&K 28] No Pavarotti - Season of the Weak

[K&K 28] No Pavarotti - Season of the Weak

No Pavarotti, české experimentální duo, jehož stylová ambivalence v nekonečném pokusu o podzemní šoubyznys míří vždy pod úroveň celé řady žánrů, po delší době přichází s novou nahrávkou Season of the Weak. Pár let uplynulých od vydání předchozích alb No Pavarotti Too Late To Care skutečně vypadá jako delší doba – měřeno inkarnačním tempem setkání a seskupení, která jsou především společným snem a dočasnou konstelací.
 
Za jménem plným předstírání a snad i dobře investovaného smutku, anebo možná vtipu z dlouhé chvíle, se skrývají dva hudebníci (přesněji: dva projekty) k!amm a Rouilleux. Jejich z velké části improvizovaná hudba, skládající se z kytarových a klávesových ploch, elektronického šumu a hlasu obou protagonistů, se dá popsat jako mix drone-ambientu, noise, post-psychedelie a popu, jejichž společný, různě deformovaný prostor tvoří především ozvěna. Zdánlivé protipóly jako agrese a ambient nebo pop a experiment se stávají rohy jediné vhodně ozvučené místnosti. Zvuk této hudby se nikdy zcela nezříká lenosti, ale přirozeně se rozléhá. Počáteční, přes všechnu zastřenost otevřeně intimní impuls přetrvává: zdvojení samoty.
 
Pro poslední nahrávku, jejímž sentimentálním nosičem je tentokrát dvanáctipalcový vinyl, platí, že nejde ani tak o novou tvorbu po odmlce, ale o nové znění samotné odmlky. Koneckonců už srovnání data nahrávání s datem vydání desky napovídá, že jde o druh tvorby, v kterém se dokonalá, byť soustavně odsouvaná hudebnost přirozeně setkává s odstupem od potřeby něco udělat. O to větší je sveřepost posledních produkčních kroků. Jako by přerušení univerzálního času možností a odkladů („sezóny bezmocných“) muselo být kompenzováno střídmostí výsledné formy. Tento ušlý čas se podařilo ocenit.
 
Album vydaly v nákladu 250 kusů labely KLaNGundKRaCH a Letmo Productions.
 
http://klangundkrach.net/no.pavarotti
http://nopavarotti.bandcamp.com