[K&K 22] No Pavarotti - Out Of The Dark

[K&K 22] No Pavarotti - Out Of The Dark

No Pavarotti potvrdili statut nejaktivnější kapely v okruhu labelu KLaNGundKRaCH a po studiovém albu Too Late To Care, vydaném v říjnu, završili rok 2010 hodinovou kolekcí koncertních nahrávek nazvanou Out Of The Dark. Titul s katalogovým číslem 22 vychází na kazetě v limitované edici 39 kusů.

Jde o pět tracků ze čtyř koncertů uplynulého roku a skupina tímto výběrem vystavila na odiv svou nejednoznačnou tvář. Zatímco první strana kazety je pozvánkou do poklidných ambientních vod, druhá strana plyne ve znamení předtuch temných věcí, ke kterým nakonec doopravdy dojde: poslední třetina závěrečného, pětadvacetiminutového kusu se zhroutí do apokalyptického hluku a řevu, jež by od této dvojice, libující si v lehce pokroucené surfařské estetice (viz obal kazety), čekal málokdo. Závěr alba jednoznačně potvrzuje, že název Out Of The Dark (Into The Light) proslavený Falcem ani 12 let od jeho smrti významově nezprůzračněl.

No Pavarotti založili na podzim roku 2009 k!amm (RUiNU,  ex-Kaspar von Urbach) a Rouilleux na troskách příležitostného projektu The Ruin of Ruins. Na značce KLaNGundKRaCH vydali 3“cd-r singl Fat Pink Mouse In Graceland / Un Giorno Perfetto (2009) a dvě dlouhá alba: No Pavarotti (2009) a Too Late To Care (2010). Jejich z velké části improvizovaná hudba, skládající se z kytarových ploch, elektronického šumu a hlasu obou protagonistů v různém stupni rozkladu, je mix drone-ambientu, noise, post-psychedelie a popu. Odráží se v ní smutek a osamělost krásných míst, lidí, věcí a melodií, nahlížených ze strany dezintegrace a smrti. Zvuk evokuje svět, který je příjemně zaoblený, nedá se však osahat, protože by se rozdrolil pod rukama. Je slunečno, nebe je modré a moře průzračné, ale každá prozářená pláž má svého mrtvého surfaře, který se hlásí o slovo.

Členové No Pavarotti jsou poslední dobou aktivní i mimo své skupiny: dlouho očekávaný sólový debut Rouilleuxe Zugzwang vyjde v nejbližší době; k!amm, jehož nahrávka The Real Birth Of Modern Medicine v roce 2007 odstartovala činnost vydavatelství KLaNGundKRaCH, v současné době na sólové desce pracuje. No Pavarotti můžete v nejbližší době v Praze vidět 17. 1. v Galerii Národní technické knihovny v rámci mezinárodně propojené akce Art’s Birthday, 16. 2. v klubu Final ve společnosti maďarského noisera vystupujícího pod jménem Rovar17 nebo 2. 3. v K4 před novozélandským projektem Our Love Will Destroy The World.

http://klangundkrach.net/no.pavarotti
http://nopavarotti.bandcamp.com

download:
No Pavarotti: http://www.mediafire.com/?fp24bpad57bxjai
Fat Pink Mouse In Graceland: http://www.mediafire.com/?td2noyn5kzt
Out Of The Dark (ukázka): http://www.mediafire.com/?a9ul1ef8n6qq8gi