Janne Tuommi (FIN), Fuck It Duet (CZ), Romuald Fogolin (FR), PAN & Vrrrba (FIN/CZ) v bubenečské nádražce

Janne Tuommi (FIN), Fuck It Duet (CZ), Romuald Fogolin (FR), PAN & Vrrrba (FIN/CZ) v bubenečské nádražce

V sobotu 12. března se v legendární bubenečské nádražce uskuteční večírek labelů Meteorismo a KLaNGundKRaCH. Čtyři důvody, proč se zúčastnit: génius loci, neodolatelná hudba, pivo jako křen (Podkováň 11°) a výborný hostinský.
 
Finský perkusista Janne Tuomi prozkoumává možnosti zvuku v rozmanitých kontextech, od jazzu a rocku po improvizovanou a komponovanou soudobou hudbu, od symfonického orchestru po sólové performance, od punkových klubů po festivaly vážné hudby. Spolupracoval například s Johnem Zornem (při realizaci skladby Cobra), byl členem kultovní finské avantrockové skupinou Circle a vystoupil jako sólista symfonického orchestru při uvedení skladby Z-concerto Minoru Mikiho.
Fuck It Duet je název prvního alba dua Klamm/Pelikán, který byl posléze povýšen na jméno celého projektu. Klamm s Pelikánem pracují s elegancí hrobníků: tam, kde začíná být nesmyslná snaha strukturovat zvuk, pořád má jistou cenu ho odklízet. Je lhostejné, zda jejich nástroje mají tlačítka, struny, klávesy, hubičku či drátky, jejich zvukové performance jsou vždy vedeny především radostí i utrpením z vyvázání. Proč má smysl něco takového dělat? Clint Eastwood odpovídá: „Znal jsem kdysi lidi, jako jste vy, a nikdo jim nepomohl…“
Romuald Fogolin (alias Romano Krzych)je francouzský noiser a osamělý kontrakulturní aktivista, který občas hraje unplugged na saxofon. Lehko si ho zapamatujete: když má mluvit, hraje, a když by měl hrát, mluví… A je evidentní, že kdo zabil čtyři lidi, zabije klidně i pátého.
PAM & Vrrrba je kolaborace finského hudebníka, choreografa a tanečníka Pasiho Mäkely a českého improvizátora na dechové nástroje Petra Vrby, v uměleckém podsvětí přezdívaného Malý Miles. Očekávejte průnik toho nejlepšího z freeimprovizační a psychedelické tradice.

12. 3. 2016, 20:00     

Bubenečská nádražka
Goetheho 4, Praha 6                                                                              

 
Janne Tuommi (FIN), Fuck It Duet (CZ), Romuald Fogolin (FR), PAN & Vrrrba (FIN/CZ)
Vstup: 100/80 CZK
 
Odkazy:
http://www.jannetuomi.com/
https://bloodintheboat.bandcamp.com/album/fuck-it-duet
https://romualdfogolinelectriqueproduction.bandcamp.com/releases
https://meteorismo.bandcamp.com/album/pam
http://www.vrrrba.cz/
 
https://www.facebook.com/events/233504513655797/
http://klangundkrach.net/
http://meteorismorecords.blogspot.cz/