A2+ uvádí: Ruinu feat. Klapper, Romano Krzych, Vesic, Nevole

A2+ uvádí: Ruinu feat. Klapper, Romano Krzych, Vesic, Nevole

14. května se pražském klubu Kokpit odehraje další z experimentálních hudebních večerů. Vystoupí improvizační trio Ruinu ve spolupráci s Martinem Klapperem, frankofonní smíchovák Romano Krzych, noise-industriální těleso Nevole a srbský elektronický hudebník Jovan Vesiċ.

Martin Klapper (Musica Genera , Nur/Nicht/Nur, TONOMETER) pracuje s kolážemi, asamblážemi a montážemi ze smíšených médií a s vlastními, nově vytvořenými elektroakustickými nástroji, objekty, hračkami a přednatočenými magnetofonovými kazetami. Od roku1981 působí v oblasti experimentální hudby a multimediálních představení, od konce 1984 žije převážně v Dánsku. Mezi jeho spoluhráče patří mezi jinými Derek Bailey, Tony Buck, John Butcher, Eugene Chadbourne, Evan Parker, Christian Skjødt nebo Roger Turner, s nímž na konci devadesátých let nahrál vynikající album Recent Croaks, vydané na londýnské značce Acta.
http://www.allmusic.com/artist/martin-klapper-mn0000120949/biography
 
Ruinu je tříčlenná formace z okruhu vydavatelství KLaNGundKRaCH, specializující se na volnou improvizaci s hlukovými fragmenty a hudebními ruinami. Tvoří ho hráči na lo-fi elektroniku a ozvučené předměty Jan Klamm (Mooncup Accident, No Pavarotti, Fuck It Duet, ex-Rouilleux, ex-Kaspar von Urbach), Ondřej Parus (Sister/Body, Lightning Glove, ex-Kaspar von Urbach, ex-Power Triangle) a saxofonista a hráč na havajskou kytaru Patrik Pelikán (Žužu, 2 Horses Too Many).
https://ruinu.bandcamp.com/album/tape-music-i-loosen-untie-i-solve
https://bloodintheboat.bandcamp.com/album/starlight
https://bloodintheboat.bandcamp.com/album/sticky-magic-police-fant-me-2
 
V pojetí francouzského noiseového umělce Romana Krzycha (Bülanz Orgabar, IR, Žužu) hluk funguje jako čistá a ryzí nepředvídatelnost – jako proměnlivý prostor, v němž je exploze stejně intenzivní a bolestivá jako nenadálé zmlknutí. Mnohé jeho koncerty končí, aniž by vůbec začaly. Své sety ukončuje náhle a se slovy jako „není čas“, která mohou odkazovat ke konkrétním organizačním komplikacím, ale zároveň fungují jako zpráva o stavu světa.
https://soundcloud.com/romano-krzych
http://romanokrzych.bandcamp.com/
 
Jovan Vesiċ je mladý hudebník z Bělehradu, používající laptop a syntezátory. Jeho živé improvizace se pohybují na škále od kontemplativních poloh k tanečním a od atmosférických k hlukovým.
https://soundcloud.com/vesic
 
Nevole je hlukový rituál s uřvaným vymítačem: Rámus, Chaos a nebezpečí úrazu. Projekt tvoří lidé kolem kolektivu Hluch Crew, za mikrofonem stojí frontman Dětí deště Bugrr.
https://twitter.com/bugrr/status/574482788851806208

14. 5. 2015, 20:00
Kokpit, U bruských kasáren, Praha 1
Ruinu feat. Martin Klapper (CZ), Romano Krzych (FR), Jovan Vesiċ (SRB), Nevole (CZ)
vstup: 120/100 czk

https://www.facebook.com/events/379571868913442/
 
Série A2+ probíhá s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.