A2+ uvádí Ich bin N!ntendo a Rouilleux.

A2+ uvádí Ich bin N!ntendo a Rouilleux.

Na dalším večeru A2+ vystoupí 30. 4. v bubenečské nádražce (Goetheho 4, Praha 6) norské trio Ich bin N!ntendo a pražská skupina Rouilleux. Čekat se dá hodně hluku, ale i trochu ticha a napětí (pře bouří).

Norské trio Ich bin N!ntendo už několik let obohacuje evropskou experimentální a noiseovou scénu improvizovanou hudbou, která se svým nespoutaným výrazem blíží žánrům jako punk nebo no wave. Jejich debutová deska, která vyšla v roce 2012 na labelu Va Fongool, je výsledkem spolupráce se švédským saxofonistou Matsem Gustafssonem, další album Look následovalo vloni. O (poměrně radikální) mix a mastering obou desek se postaral krajan Lasse Marhaug (Jazkamer).
http://ichbinnintendo.com
https://www.facebook.com/IchBinNintendo
YouTube

Rouilleux byl původně jednočlenný kytarový projekt, zrozený na troskách kapely The Ruin of Ruins. Od vydání debutového alba Zugzwang  (2011) je Rouilleux regulérní skupinou, tvořenou hudebníky kolem labelu KLaNGundKRaCH. V aktuální tříčlenné sestavě bylo v roce 2014 nahráno a vydáno album Scatter Your Soul. Zatímco album Zugzwang stálo především na vrstvách elektrické kytary, nová deska staví na souhře dechů, syntezátoru, kytar a perkusí – proměnlivý zvuk skladeb tak sahá od noise rocku až po folk.
http://music.rouilleux.net/