A2+ Rinus van Alebeek (NL), Bonne Humeur Provisoire, (FR), The Pish Dolls (UK)

A2+ Rinus van Alebeek (NL), Bonne Humeur Provisoire, (FR), The Pish Dolls (UK)

Zvuková tvorba holandského elektronického hudebníka, spisovatele a výtvarníka Rinuse van Alebeeka (nar. 1958) je spojená především s médiem magnetofonové kazety, technikou koláže a fenoménem terénních nahrávek. Dlouhá léta žil a tvořil v Berlíně, kde spolupracoval na vysílání rádia On a organizoval Das Kleine Field Recordings Festival. Provozuje kazetový label Staaltape, propojený s hudebním obchodem Staalplaat. Vydal řadu nahrávek na značkách ZH27, Zeromoon, Foreign Lands, White Tapes nebo Palustre. V současné době pobývá v jihoitalské Kalábrii.
https://rinusvanalebeek.wordpress.com/

Skupina Bonne Humeur Provisoire vznikla v roce 2010 v severofrancouzském Lille a od té doby funguje jako duo s příležitostnými hosty. Své koncerty aktéři popisují jako obrovský živoucí zmatek. Hudebníci oblečení do upnutých barevných obleků trýzní levné keyboardy, upravené zvukové hračky, podomácku vyrobené kytary a bůhvíco ještě, vykřikují přihlouplé texty, rozbíjejí si talíře o hlavu… Noise industrial, synth punk, stupid pop – „něco jako laciná verze Residents s trnem v patě“.
http://bonnehumeurprovisoir.free.fr/
https://www.youtube.com/watch?v=aaCVTKr3gqs

Loutková kapela The Pish Dolls hraje hity od Mötorhead, AC/DC, Iron Maiden a dalších rockových monster. Barbie a Ken, jak jste je doposud neměli možnost poznat…
https://www.youtube.com/watch?v=yho5kK8uMD4s

http://advojka.cz/A2+
http://punctum.cz/